اپلیکیشن شبکه پویا
دریافت نسخه اندروید

چیا

چیا

کارگردان:

امیر سحرخیز، هاجر مهرانی، مرتضی نائیجی

نویسنده:

مهناز راون، جمال غلامحسین گودرزی، امیر سحرخیز

شخصیت اصلی داستان پسر بچه کوچکی به نام چیا است که در حال یادگیری و شناخت محیط پیرامون خود هست، کودکی باهوش و خیال‌پرداز و ماجراجو که با عروسک‌هایش در دنیای خیالی بازی می‌کند و ساده‌ترین اتفاقات و مسائل زندگی برایش تازگی دارد.

معرفی برنامه

چیا که با پدر و مادر خود زندگی می‌کند، عروسکی پارچه‌ای به اسم شیرابی (آقای شیر) دارد که در حضور او جان می‌گیرد و در مواقع دیگر بی‌جان است. دوست دیگری به نام زنبورک دارد که داخل باغچه‌ خانه‌شان زندگی می‌کند و در مسیر یادگیری و آموختن او را همراهی کرده و فضایی شاد ایجاد می‌کند. زنبورک دوستانی مثل شاپرک و کفشدوزک دارد که در بعضی قسمت‌ها دیده می‌شوند. در هر قسمت از این مجموعه سوالی در ذهن پویا به وجود می‌آید که او را برای دانستن و آموختن مشتاق می‌کند. پویا به دنبال جواب سوالش از دوستانش آقای شیر و زنبورک کمک می‌گیرد و در نهایت با رسیدن به جواب مطلب تازه‌ای در مورد خودش و دنیای اطرافش یاد می‌گیرد. موضوعات این مجموعه پیرامون آشنایی با حواس پنجگانه و یادگیری و شناخت فصل‌‌ها، اشکال هندسی، اندازه اجسام، بازی، نقاشی، اعداد، انواع پرنده‌ها و گیاهان، رویارویی با ترس‌ها و شناخت اجسام خطرناک، اهمیت تغذیه سالم، انواع طعم و مزه، اهمیت نظم و نظافت، بهداشت دهان و دندان، اهمیت ورزش، اهمیت کتابخوانی و کمک در کار منزل و ... است.

در این مجموعه قاب و کادر‌بندی در مقیاس و اندازه کودک است، این برنامه روایتی جذاب و گیرا دارد که خردسال را به دلیل خلاقیت و طنز مجموعه همچنین امروزی بودنش جذب می‌کند. این مجموعه با تکنیک کات اوت دو بعدی در 26 قسمت 9 دقیقه‌ای در مرکز پویانمایی صبا جمهوری اسلامی ایران در سال 1399 تولید شده است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها