اپلیکیشن شبکه پویا
دریافت نسخه اندروید

چیا

چیا

کارگردان:

امیر سحرخیز، هاجر مهرانی، مرتضی نائیجی

نویسنده:

مهناز راون، جمال غلامحسین گودرزی، امیر سحرخیز

شخصیت اصلی داستان پسر بچه کوچکی به نام چیا است که در حال یادگیری و شناخت محیط پیرامون خود هست، کودکی باهوش و خیال‌پرداز و ماجراجو که با عروسک‌هایش در دنیای خیالی بازی می‌کند و ساده‌ترین اتفاقات و مسائل زندگی برایش تازگی دارد.

معرفی برنامه

چیا که با پدر و مادر خود زندگی می‌کند، عروسکی پارچه‌ای به اسم شیرابی (آقای شیر) دارد که در حضور او جان می‌گیرد و در مواقع دیگر بی‌جان است. دوست دیگری به نام زنبورک دارد که داخل باغچه‌ خانه‌شان زندگی می‌کند و در مسیر یادگیری و آموختن او را همراهی کرده و فضایی شاد ایجاد می‌کند. زنبورک دوستانی مثل شاپرک و کفشدوزک دارد که در بعضی قسمت‌ها دیده می‌شوند. در هر قسمت از این مجموعه سوالی در ذهن پویا به وجود می‌آید که او را برای دانستن و آموختن مشتاق می‌کند. پویا به دنبال جواب سوالش از دوستانش آقای شیر و زنبورک کمک می‌گیرد و در نهایت با رسیدن به جواب مطلب تازه‌ای در مورد خودش و دنیای اطرافش یاد می‌گیرد. موضوعات این مجموعه پیرامون آشنایی با حواس پنجگانه و یادگیری و شناخت فصل‌‌ها، اشکال هندسی، اندازه اجسام، بازی، نقاشی، اعداد، انواع پرنده‌ها و گیاهان، رویارویی با ترس‌ها و شناخت اجسام خطرناک، اهمیت تغذیه سالم، انواع طعم و مزه، اهمیت نظم و نظافت، بهداشت دهان و دندان، اهمیت ورزش، اهمیت کتابخوانی و کمک در کار منزل و ... است.

در این مجموعه قاب و کادر‌بندی در مقیاس و اندازه کودک است، این برنامه روایتی جذاب و گیرا دارد که خردسال را به دلیل خلاقیت و طنز مجموعه همچنین امروزی بودنش جذب می‌کند. این مجموعه با تکنیک کات اوت دو بعدی در 26 قسمت 9 دقیقه‌ای در مرکز پویانمایی صبا جمهوری اسلامی ایران در سال 1399 تولید شده است

دانلود قسمت های چیا (جدول پخش)

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها