----- مهدپویا | شبکه پویا
اپلیکیشن شبکه پویا
دریافت نسخه اندروید

مهدپویا

مهدپویا

کارگردان:

سارا روستاپور

نویسنده:

سپیده شاه‌حسینی، ساناز شاه‌حسینی

یک مهدکودک تلویزیونی در شبکه پویا با عروسک‌های شاد و جدید... در مهد پویا هر روز چند مفهوم جدید آموزش داده می‌شود مثل زیر و رو، چپ و راست، کوتاه و بلند، سنگین و سبک، و در کنار این موارد خردسالان در مورد زندگی بعضی از حیوانات و حشرات و حتی صبحانه خوردن، سلام کردن و چیزهای مهم دیگری هم یاد می‌گیرند. برای اینکه یادگیری بهتر انجام شود چند شعر و آهنگ زیبا نیز در مورد همان مفاهیم پخش می‌شود.

معرفی برنامه

یک قصه‌گوی مهربان هم قصه‌های زیبا تعریف می‌کند. خرس مهربون، خرگوش ناز، پیشی ملوس، گاو پرزور و فیل بزرگ، عروسک‌های دوست داشتنی هستند که قصه‌ها را نمایش می‌دهند و بچه‌ها به جای عروسک‌ها صحبت می‌کنند. در مهد پویا بچه‌ها کاردستی هم می‌سازند و با همه این برنامه‌هایی که در هر قسمت اجرا می‌شود کودکان مفاهیم را بهتر یاد می‌گیرند.

مجموعۀ «مهد پویا» به تهیه‌کنندگی «سارا روستاپور» از تلفیق تکنیک‌های رئال، نمایش عروسکی و انیمیشن کات اوت کامپیوتری تولید شده است. «مریم نشیبا» به عنوان راوی، به همراه صداپیشگان بخش عروسکی «آریا رمضانی»، «آرسام اوجاقلو»، «نازگل فرنقی» و «محمد محمدی‌یگانه» داستان‌های این مجموعه را برای خردسالان تعریف می‌کنند. تدوينگر این مجموعه فرشاد خليل‌پور و عروسک‌گردانان آن الناز نظری، ساناز نظری، احمد آكشته، تارا حيدری و آرش شريف‌زاده هستند.
علاقمندان می‌توانند از طریق همین سایت به کلیپ‌های موزیکال این مجموعه وکاردستی‌های مهدپویا نیز دسترسی داشته باشند.

این مجموعه در 90 قسمت 25 دقیقه‌ای با تکنیک تلفیقی در سالهای 1395 و 96 توسط گروه خردسال شبکه کودک جمهوری اسلامی ایران تولید شده است. 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها