اپلیکیشن شبکه پویا
دریافت نسخه اندروید

موچولوها

موچولوها

کارگردان:

هادی روزبهانی

نویسنده:

مهدیه سادات محور، سولماز بهرنگی، صدف امیری رنجبر

موچولوها مجموعه‌ای است که سعی دارد با زبانی کودکانه به آموزش غیرمستقیم و انتقال مفاهیم ارزشی در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی بپردازد. شخصیت‌های اصلی این مجموعه خانواده‌هایی هستند که ازنظر ظاهری شبیه به مورچه هستند ازاین‌رو به آن‌ها موچولو گفته می‌شود. این شهر همچون نمونه‌ای کوچک از شهر‌های واقعی از کنار هم قرار گرفتن مشاغل مختلف تشکیل‌شده است.

معرفی برنامه

شهردار، پلیس، تعمیرکار، فروشنده، گل‌فروش، شیرینی فروش، پزشک، ورزشکار، معلم و ... همه و همه در کنار هم شهر موچولوها را تشکیل می‌دهند.

بچه‌هایی شاد و بازیگوش در این سرزمین خیالی در کنار خانواده‌هایشان زندگی می‌کنند و محور اصلی قصه‌ها هستند که هر بار در جریان داستانی که می‌سازند مفهوم یا ارزشی را یاد گرفته یا انتقال می‌دهند.

آن‌ها در قالب داستان‌هایی جذاب به کشف مفاهیم یادشده می‌پردازند و بزرگ‌ترها در نقش راهنما در کنار آن‌ها حضور دارند.

مجموعۀ موچولوها در سازمان هنری رسانه‌ای اوج و با تهیه‌کنندگی امید مرندی در 52 قسمت 8 دقیقه‌ای با تکنیک کات اوت کامپیوتری در سال 97 در «استودیو پویانمایی صبیان» برای رده سنی خردسال تولید شده است.

انیماتورهای این مجموعه امیر فروغی، سید عبدالله سادات منصوری، الهام حاجی پروانه، نسیم قاسم‌زاده، سمیه زنگنه، سعید معماریان، مهدی ادیبی هستند