اپلیکیشن شبکه پویا
دریافت نسخه اندروید

شب‌های شیرین

یک قصه‌گوی خوش‌زبان در هر قسمت از این مجموعه، داستان کوتاهی را برای خردسالان تعریف کرده و رویای شب‌های آنها را شیرین می‌کند.

معرفی برنامه

فرخ یکدانه فیلمنامۀ شب‌های شیرین را بر اساس داستان‌های کوتاهی از محمد میرکیانی که به صورت کتاب منتشر شده بود، بخاطر تنها فرزندش «دانا» که در آن زمان تازه به حرف افتاده بود، نوشت. او بسیاری از کلمات شیرینی که دانا به زبان می‌آورد را در دیالوگ‌های خردسالان این مجموعه استفاده کرد. یکدانه می‌خواست از این طریق به فرزند خردسالش آموزش‌هایی بدهد مثل چگونگی آداب معاشرت با بزرگترها، مسائل تربیتی و حتی چگونگی استفاده از ابزارهای دور و برش... او می‌دانست که بچه‌ها در تخیلشان با همه چیز حرف می‌زنند، حتی با اشیاء و حیوانات؛ و در هنگام خواب با فکر آخرین چیزهایی که به آن توجه کرده بودند می‌خوابند و در عالم رویا با یاد آنها قوۀ تخیل و خلاقیتشان را بکار می‌گیرند و مطالبی که به آنها آموزش داده شده بود را بهتر فرا می‌گیرند. بنابراین یکدانه مؤثرترین راه را برای هدایت کودک خردسالش به صورت غیر کلامی در داستان‌های قبل از خواب انتخاب می‌کند. او در هر قسمت از این مجموعه به یک نکتۀ کوچک اشاره کرده و به آن پرداخته است.

این مجموعه در سه سری ساخته شده که 26 قسمت اول آن یعنی سری اول به کارگردانی فرخ یکدانه و دو سری بعدی که شامل دو مجموعۀ 26 و 13 قسمتی است به کارگردانی فرانک زحلی می‌باشد.

مجموعۀ «شب‌های شیرین» به تهیه‌کنندگی مؤسسه فرهنگی هنری حور در مرکز پویانمایی صبا برای گروه سنی خردسال تولید شده است.

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها