دوشنبه, 29 مهر 1392 ساعت 19:11

فوتبالیست ها 3

نمره شما
(2730 رای)
سوباسا اُزارا کاپیتان تیم شاهین به، همراه گنزو واکی‌بایاشی و کاکرو یوگا که در گذشته‌ای نه چندان دور رقیبان او بودند به تیم ملی ژاپن می‌پیوندند...

سوباسا اُزارا دانش آموز 11 ساله مدرسه ابتدایی است که واقعاً عاشق فوتبال است. بزرگترین رؤیای او این است که یک روز در تیم ملی ژاپن بازی کند و در جام جهانی افتخار کسب کند. او همراه با مادرش زندگی می‌کند، در حالی که پدرش کاپیتان کشتی است و دائماً در حال دریا نوردی است.

زمانی که سوباسا فقط یک ساله بود، در حالی که با یک توپ فوتبال بازی می‌کرد ناگهان با یک اتوبوس تصادف می‌کند. توپ در مقابل او مثل یک کیسۀ هوا عمل می‌کند و ضربۀ آن را می‌گیرد، بنابراین سوباسا از یک خطر جدی نجات پیدا می‌کند. از این رو، به این باور می‌رسد که: «توپ دوست من است» و با این باور بسیار با توپ تمرین می‌کند و با وجودی که نوجوان است دارای چنان سرعتی شگفت انگیز، استقامت، مهارت دریبل و شوت‌های قدرتی می‌شود که هر کسی بازی او را می‌بیند حیرت می‌کند.

پس از مدتی عمو «جان»، که از بهترین فوتبالیست‌های برزیل است، برای یک سری معاینات پزشکی به طور موقت به ژاپن می‌آید. هنگامی که بازی سوباسا را می‌بیند به این فکر می‌افتد که سوبا را با خود به برزیل ببرد تا در فوتبال پیشرفت کند. بنابراین به عنوان یک مربی به سوباسا کمک می‌کند تا او را به مهارت‌های ویژۀ فوتبال برساند و دید او را نسبت به فوتبال حرفه‌ای بهبود می بخشد. در نتیجه، سوباسا به تیم مدرسۀ ابتدایی می‌پیوندد و با تیم نوپای مدرسه بالا می‌رود، درحالی‌که زیر نظر مربی جدیدش به یادگیری فنون خاص بازی دست پیدا می‌کند.

از طرفی دیگر سوباسا با واکی‌بایاشی روبه‌رو می‌شود، دروازه‌بانی که از استعداد بی‌نظیری برخوردار بود و هیچ یک از ورزشکاران آن شهر نمی‌توانستند به او گل بزنند، حتی با توپ راگبی و بیسبال! در نهایت آن‌دو به یک تیم پیوسته و در مقابل کاکرو یوگا رقیب سرسختشان قرار می‌گیرند.

کاکرو که بخاطر خانواده‌اش تلاش بسیاری می‌کند به هیچ وجه شکست را نمی‌پذیرد. او با سرسختی در مقابل رقبایش حضور پیدا می‌کند. در نهایت هرسۀ آنها به همراه «تارو میساکی» و چند تن دیگر به پیراهن تیم ملی ژاپن دست پیدا می‌کنند... 

سریال انیمیشنی «فوتبالیستها» در ابتدا بر اساس مجموعۀ کمیک استریپ‌های ژاپنی که یوئیچی تاکاهاشی Yōichi Takahashi در مجلۀ هفتگی Shōnen Jump در 37 قسمت نوشت، شکل گرفت. این بخش مجله، با نام «کاپیتان سوباسا» برای اولین بار در سال 1981 چاپ شد و انتشار آن تا سال 1988  تجدید می‌شد. اولین مجموعۀ انیمیشنی آن نیز در 1983 آمادۀ پخش شد. در طی قریب به 30 سال بخاطر استقبال شایان مخاطبانش چندین سریال و فیلم انیمیشنی از آن، همزمان با خلق ادامۀ کمیک استریپ‌ها ساخته شد. در کل، بیش از 70 میلیون نسخه از این مجله در ژاپن به فروش رسید و باعث شد این مجله تاکنون یکی از محبوب‌ترین مجلات در این کشور محسوب شود.

در دوبله‌ها و ترجمه‌های اروپایی انیمیشن‌های آن، اسامی بازیکنان به این صورت تغییر کرده است: سوباسا اُزارا با نام  Oliver Atton، گنزو واکی‌بایاشی با نام Benji Price، کاکرو یوگا با نام Mark Lenders، و تارو میساکی با نام Tom Becker و... شناخته شده‌اند.

اطلاعات تکميلي

 • کارگردان: Isamu Imakake و Hiroyoshi Mitsunobu
 • نویسنده: Yōichi Takahashi
 • موسیقی: Takayuki Baba و Hiromoto Tobisawa
 • تکنیک: دوبعدی
 • تعداد قسمت: 45
 • مدت: 15 دقیقه‌ای
 • کشور سازنده: ژاپن
 • سال ساخت: از 1983 تا 2011
 • شرکت سازنده: Tsuchida Pro

نظرهای شما (456 نظر)

 • پنج شنبه, 27 آذر 1393 ساعت 20:05 ارسال شده توسط الناز فتحی - 11ساله - رشت

  سلام اگه مارو دوست دارید فوتبالیست های 5 رو پخش کنید. اگه پخش نکنید : میرم گریه می کنم - باهاتون قهر می کنم-دیگه هم شبکه پویا رو نگاه نمی کنم.( حالا خوب شد؟!!) من هزار بار براتون پیام فرستادم که فوتبالیست های 5 رو پخش کنید اما پخش نکردید پس هر چی دیدین از چشم خودتون دیدین . منظورم اینه که اگه بازدیداتون کم شد نگین چرا کم شدااا ؟؟!!!؟؟!!حالا دیگه میل خودتونه .

 • پنج شنبه, 13 آذر 1393 ساعت 22:29 ارسال شده توسط سارا 13

  لطفان پخش کنید

 • دوشنبه, 10 آذر 1393 ساعت 16:30 ارسال شده توسط ایدا نیکبخت 13

  اگ پخش نکنید فوتبالیستها رو من دیگه پویا نگاه نمی کنم اخه هروز کارتون بجه گانه میدهد خواهشن پخش کنید تر خدا

 • شنبه, 08 آذر 1393 ساعت 20:14 ارسال شده توسط مهتاب 13

  لطفا باب اسفنجی رو بیشتر پخش کنید

 • یکشنبه, 02 آذر 1393 ساعت 20:38 ارسال شده توسط فائزه

  وای الان بازی استقلال-پرسپولیس بود اشکم درومد فوتبالیست ها کجایی که یادت به خیر نسلش منقرض شد خدانگه دار تو باد ای فوتبالیست های خوبم سوساباسا اوزارا تارو میساکی واکی بایشی کجایید که یاد و نامتان گرامی باد

 • چهارشنبه, 28 آبان 1393 ساعت 16:23 ارسال شده توسط عسل

  عالیه عاشقشم

 • سه شنبه, 27 آبان 1393 ساعت 22:22 ارسال شده توسط باران احمد زاده 14 ساله از تهران

  این سریش خوب نیست سری قبلش رو پخش کنید

 • شنبه, 10 آبان 1393 ساعت 15:52 ارسال شده توسط ساجده

  پخش کنید
  پخش کنید
  پخش کنید
  ¡
  ¡
  ¡
  ¡
  ¡
  ¡
  ¡
  ¡
  قهرمانان تنیس رو میگما......

 • پنج شنبه, 01 آبان 1393 ساعت 09:53 ارسال شده توسط علی اگهی شهر شیراز

  ممنون خیلی قشنگه ساعت چند میگذاره؟

 • دوشنبه, 21 مهر 1393 ساعت 21:24 ارسال شده توسط النا 15 ساله از تهران

  شما باب اسفنجی رو از وقتی این شبکه تاسیس شده هی پخش میکنید مگه چی میشه که فوتبالیستها رو هم پخش کنید؟

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.